- Získať odkaz
- X
- Ďalšie aplikácie
V prvom rade sa nechal doviesť piesok - Batizovce fr. 0-4 mm spolu 25,94 t (cena 17,81 eur/t vrátane dovozu). Na poter sa použije zhruba polovica. Druhá polovica sa využije pri realizácií chodníkov. Výhodnejšie je doviesť naraz celý kamión piesku. Podobne to bolo aj s makadamom. Vyjde to takto lacnejše. Taktiež sa doviezol cement 32,5R. Spotreba cementu bola 70 x 25 kg.
Finálna hrúbka poteru 6-7 cm. Cena za prácu 4,55 eur / m2.
To, ako je poter zrealizovaný (hlavne rovinatosť) sa dá zistiť až po vytvrdnutí a hlavne pri osádzaní podláh a soklových líšt.
Teplota v dome bez kúrenia zatiaľ nepoklesla pod 15 stupňov a to sú vonku už mrazy.
Zabétonóvané. Výsledná cena poteru vrátane materiálu a práce 8,2 eur / m2. Keďže nebola možnosť zabezpečiť riečný piesok a dodávateľ poterov odsúhlasil piesok z Batizoviec objednával sa tento. Nevýhodou je výsledná štruktúra povrchu poteru, ktorá je pórovitejšia ako v prípade použitia riečného piesku. Kvalitu poteru to však neovplyvňuje. Pri použití riečného piesku je výsledný povrch dokonalé hladký.
Vlhkosť v dome viac než 90 percent. Keďže dom je takmer vzduchotesný vlhkosť sa nemá šancu odvetrať cez murivo prípadne netesnosti. Odvlhčovač beží takmer nonstop. Za noc sa naplní 5 L zásobník a taktiež sa vetrá. Je potrebné spraviť omietky, SDK konštrukciu a namontovať rekuperáciu, ktorá bude efektívne a hlavne kontinuálne vetrať.
Ak sa Vám tento blog páči môžete jeho tvorbu podporiť ľubovoľnou sumou kliknutím na obrázok nižšie. Ďakujem.
- Získať odkaz
- X
- Ďalšie aplikácie
Komentáre
Len tak zo zvedavosti... Preco si sa prosim Ta rozhodol pre cementovy poter a nie anhydritovy?
OdpovedaťOdstrániťCementovy nie je nachylny na poskodenie vlhkostou a pred pokladkou dlazby nie je potrebne nic brusit. Taktiez cena betonoveho je nizsia.
Odstrániť